DOLAR 33,1257 0.05%
EURO 36,0729 0.28%
ALTIN 2.561,450,42
BITCOIN 22493701,25%
Hatay
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK PARTİ HATAY TEŞKİLATI’NDAN SEDEF KABAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
  • Hatay Avlu
  • Gündem
  • AK PARTİ HATAY TEŞKİLATI’NDAN SEDEF KABAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

AK PARTİ HATAY TEŞKİLATI’NDAN SEDEF KABAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

ABONE OL
24 Ocak 2022 14:54
AK PARTİ HATAY TEŞKİLATI’NDAN SEDEF KABAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağır ifadelerle hakaret eden gazeteci Sedef Kabaş ile canlı yayında hakarete gülümseyen CHP milletvekilleri Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında AK Parti Hatay İl Teşkilatı suç duyurusunda bulundu. Hatay Adliyesine Kabaş Özkoç ve Erdoğdu hakkında ayrı ayrı şikayet dilekçeleri veren AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, açıklamalarda bulundu.

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Alkaya, Kadın Kolları İl Başkanı Zehra Eren, Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, İl ve ilçe yöneticileri geçtiğimiz günlerde özel bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak sarf edilen ifadeler sebebiyle Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yeşildal ve beraberindeki heyet, suç duyurusunda bulunmak üzere Hatay Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler. AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, yaptığı açıklamada; “CHP’nin adeta yayın organı haline gelen Tele1 ekranlarında sistematik olarak partimize, Genel Başkanımıza ilke, ahlak, hukuk tanımayan hakaretamiz ifadelerle en ağır saldırılar gerçekleştirilmektedir.

14 Ocak’ta, Uğur Dündar’ın moderatörlüğündeki programa CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve sözde gazeteci Sedef Kabaş konuk olmuştur. Bu programda Kabaş, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu defa hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunmuştur. Daha öncesinde değişik zamanlarda ağır hakaretlerde bulunmuş program konukları da bu hakarete sessiz kalarak ortak olmuşlardır. Ülkemiz, son yirmi yıldır diplomasiden askeri hamlelere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete yaptığı devrimsel kalkınma hamleleri ile tarih sahnesinde kutlu yürüyüşüne devam etmektedir. Yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan ülkemiz itibar kazanmış; bölge coğrafyasında ve uluslararası arenada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir. Bu büyük başarıda en büyük pay hiç şüphesiz Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a aittir. Siyasete girdiği yıllardan bu yana, muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu zaferlerini hazmedemeyen “hazımsız güruh” sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam etmektedir.

HAKARET DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİLDİR

Ülkemiz, bir yandan son yirmi yılda gerçekleştirdiği yoğun kalkınma hamleleri serüvenine devam ederken; bir yandan da maalesef dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük seviyede bir muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu seviyesi düşük muhalefet anlayışı; ülkemizin içeride ve dışarıda menfaatinin her daim karşısında yer alarak toplumsal huzurumuza kastedecek hiçbir fırsatı kaçırmamakta ve gizli açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket etmekten imtina etmemektedir. Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sn. Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kere daha kendisini göstermiştir. Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz.

FAŞİZAN SÖZLERİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

Siz saldırdıkça, Büyük Türkiye’nin Büyük Lideri’nin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz. Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş’ın, tek misyonu AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan bu televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir akl-ı selim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz” ifadelerini kullandı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r