DOLAR 31,0363 0.11%
EURO 33,6942 -0.02%
ALTIN 2.033,130,82
BITCOIN 1587802-0,63%
Hatay

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ALKÜ ve Gazipaşa’yı TÜBİTAK’ta temsil edecekler

ALKÜ ve Gazipaşa’yı TÜBİTAK’ta temsil edecekler

ABONE OL
4 Ekim 2023 15:18
ALKÜ ve Gazipaşa’yı TÜBİTAK’ta temsil edecekler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözünü referans edinerek, “Cumhuriyetin 100. Yılında Havacılık Farkındalık Düzeyinin İncelenmesi-Gazipaşa Örneği” konulu proje hazırlayan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, ALKÜ ve Gazipaşa’yı TÜBİTAK’ta temsil edecek.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Gazipaşa Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri Eren Kocabaş, Mustafa Yüksel, Ahmet Kürşat Yıldız’ın hazırladığı “Cumhuriyetin 100. Yılında Havacılık Farkındalık Düzeyinin İncelenmesi – Gazipaşa Örneği” konulu proje başvurusu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2209-A 2023/1 Dönemi kapsamında kabul edildi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözünü referans edinen ALKÜ’lü öğrenciler, başvuruları kabul edilen proje ile ülkemiz havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamayı ve Cumhuriyet’in 100. yılında havacılık ve uzay bilimleri alanına yönelik eğitim fırsatlarının tanıtılmasını amaçlıyor.

Proje çerçevesinde bilimsel yayın yapılacak

Havacılık sektöründeki uzmanlar ile Gazipaşa’da eğitim gören ilk ve orta öğretim düzeyindeki öğrencilerin tanıştırılmasının da hedeflendiği proje ile atölyeler düzenlenmesi, mentörlük faaliyetlerinin yürütülmesi, hava trafik kontrolü, pilotlar ve havacılık sektörü yöneticileri ile seminer etkinlikleri gerçekleştirilmesi sonucu bölgemizde havacılık sektörüne yönelik farkındalığın belirlenmesi amaçlanıyor. Ayrıca, proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler sonrasında bilimsel bir yayın üretilecek. Gazipaşa Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atılgan Atılgan’ın destekleri ile Doç. Dr. Meltem Akca’nın danışmanlığında gerçekleştirilecek proje ile Gazipaşa’da farkındalığın artırılarak, öğrencilerin ülkemiz havacılık ve uzay sektörlerindeki gelişimine yüksek derecede katkı sağlaması hedefleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r