DOLAR 32,2726 0.14%
EURO 34,9438 0.23%
ALTIN 2.424,140,12
BITCOIN 2182561-1,13%
Hatay
16°

AZ BULUTLU

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: “BARIŞ İSTEMEMİZ, SAVAŞI BİLMEDİĞİMİZ ANLAMINA GELMEZ”
  • Hatay Avlu
  • Çevre
  • DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: “BARIŞ İSTEMEMİZ, SAVAŞI BİLMEDİĞİMİZ ANLAMINA GELMEZ”

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: “BARIŞ İSTEMEMİZ, SAVAŞI BİLMEDİĞİMİZ ANLAMINA GELMEZ”

ABONE OL
22 Ekim 2022 15:06
DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: “BARIŞ İSTEMEMİZ, SAVAŞI BİLMEDİĞİMİZ ANLAMINA GELMEZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Üç kıtaya adalet dağıtan ecdadımızı örnek alacak daha adil bir dünya için çalışacağız.

Bakan Çavuşoğlu, Altınözü ilçesinde kaymakamlık ve belediyenin ortaklaşa organize ettiği 6. Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline katıldı. İlk olarak zeytin hasadı gerçekleştiren Çavuşoğlu daha sonra açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, başta Hatay olmak üzere tüm şehirleri her türlü tehdide karşı koruyacaklarını belirtti. Dünyaya barışın hakim olması için çalışmayı sürdüreceklerini belirten Çavuşoğlu, “Zeytin ve zeytinyağı bu coğrafyanın en eski gıdalarından. Zeytine Anadolu’muzda ölmez ağaç, kimi zaman da hayat ağacı denir. zeytin ağacı mütevazidir boyuyla caka satmaz. Nazlıdır ama ömrü uzun ve sağlamdır. Büyümesi çilelidir ama mükafatı büyüktür. Binlerce yıldır bu coğrafyanın temel gıdalarından biri olan zeytin semavi dinlerin hepsince kutsal kabul ediliyor. Zeytin dalı aynı zamanda barışın simgesidir. Diplomasinin amacı da barışı sağlamaktır. Biz de Türk diplomasisi olarak çatışmaların bitmesi, küskünlerin barışması için çalışıyoruz. Filipinler’den, Latin Amerika’ya ve elbette Rusya ve Ukrayna Savaşı’na kadar ara buluculuk faaliyetlerimiz artık dünyada bir marka. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünyaya barışın hakim olması için çalışmayı sürdüreceğiz. Üç kıtaya adalet dağıtan ecdadımızı örnek alacak daha adil bir dünya için çalışacağız. Ama başta Hatay olmak üzere serhat şehirlerimizi her türlü tehdide karşı korumaya da hazırız. Barış istememiz, savaşı bilmediğimiz anlamına gelmez. Mehmet Akif’in dediği gibi ‘mefkuremiz göklerde dalgalanan bir sancak, Allah’ın huzurunda eğiliriz ancak. Milletimizin hakkı, hukuku ve güvenliği bizim kırmızı çizgimizdir” dedi.

 

Bakan Çavuşoğlu, “Şehrimizin, Hatay’ımızın, ülkemizin birliği, beraberliği ve menfaatleri için hangi partide olursak olalım, iktidar, muhalefet, omuz omuza çalışma kültürümüzü daha da geliştirmemiz lazım. Hatay’da bugün sergilenen bu tablonun ki gördüğüm kadarıyla her zaman sergileniyor. Bizlere hepimize, yani tüm Türkiye örnek olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Daha sonra stantları gezen Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet ardından Altınözü’nden ayrıldı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r