DOLAR 32,2030 -0.01%
EURO 35,0343 0.05%
ALTIN 2.505,150,19
BITCOIN %
Hatay
16°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

DTSO ve İTSO’DAN İSDEMİR’E TEBRİK PLAKETİ

DTSO ve İTSO’DAN İSDEMİR’E TEBRİK PLAKETİ

ABONE OL
29 Temmuz 2022 10:29
DTSO ve İTSO’DAN İSDEMİR’E TEBRİK PLAKETİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Sanayi Odası tarafından tespit edilen kriterler çerçevesinde Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine girmeyi başaran, demir çelik sektörünün lider ve lokomotif kuruluşu OYAK Maden Metalürji şirketlerinden biri olan İsdemir A.Ş.’ye elde ettiği başarılardan dolayı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası tarafından tebrik plaketi takdim edildi.

Dörtyol Kaymakamı Aydın Ergün, Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım’dan oluşan heyeti gerçekleştirdikleri ziyarette, İsdemir A.Ş. Genel Müdür Mesut Keyfli, İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Buğra Şener, İnsan Kaynakları Direktörü Bora Alptekin ve Mali İşler Direktörü Nida Güçlü idari bina girişinde karşıladı.

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım yaptığı açıklamada ; “İstanbul Sanayi Odası’nın 1968 yılından beri, değerlendirmeye alarak belirlediği 500 firma içerisinde bölgemizdeki demir ve çelik sektörünün lokomotif kuruluşu İsdemir A.Ş. nin yer almış olması bizleri oldukça gururlandırdı. İsdemir A.Ş. nin bölgemizdeki demir ve çelik sektörünün gelişmesine olan katkısı yadsınamaz. Elde edilen başarıdan dolayı şahsım ve üyelerimiz adına tebriklerimizi sunuyoruz” dedi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, İsdemir’in Hatay’ı zenginleştiren bir kuruluş olduğunu, yarattığı katma değer ve üretim kapasitesi ile bölgeye ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağladığını belirtti.

Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara’da, Uluslararası kalite standartlarında pik, blum, kütük, inşaat çelikleri gibi uzun ürün üretilmesi amacıyla kurulan İsdemir’de kok – sinter – yüksek fırın – çelikhane – sürekli döküm ve sıcak haddeleme prosesleriyle üretim yapılıyor olmasını, bu ürünlerin iç piyasanın yanı sıra Güney Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülkelerine ihraç edilmesini takdir ve mutlulukla karşıladıklarını ifade etti.

Dörtyol Kaymakamı Aydın Ergün ise 1970 yılından itibaren Doğu Akdeniz’in demir çelik, enerji ve akaryakıt tesisleri için ayrılmış olduğunu ve aradan geçen süre zarfından bölgenin bu konuda önemli ilerlemeler kaydettiğini belirtti ve özellikle bu bölgedeki sanayi kuruluşlarının sosyal sorumluluk projelerine olan katkılarından ötürü teşekkür etti.

Oda Başkanlarının takdir plaketlerinin takdiminin ardından İsdemir A.Ş. Genel Müdürü Mesut Keyfli ‘de konuklarına İsdemir Çalışanlarını temsil eden bir masa süsü takdim etti.

Ziyaret karşılıklı iyi niyet temennilerinin iletilmesi ile bölgenin sosyal ve ekonomik konularının görüşülmesi ile devam etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r