DOLAR 32,1783 -0.17%
EURO 34,9852 0.05%
ALTIN 2.438,370,84
BITCOIN 2221879-0,10%
Hatay
22°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

EROL BİLECİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN ÇAĞ ATLATACAK PROJE
  • Hatay Avlu
  • Eğitim
  • EROL BİLECİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN ÇAĞ ATLATACAK PROJE

EROL BİLECİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN ÇAĞ ATLATACAK PROJE

ABONE OL
16 Şubat 2022 11:42
EROL BİLECİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN ÇAĞ ATLATACAK PROJE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım’ ın bileşenleri içinde olan ve Türkiye’de Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin artması projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.
Antakya’da bir otelde gerçekleşen tanıtım toplantısına Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Ömer Levent Sekban, Projede görevli öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
“PROJEMİZ 2023 EĞİTİM VİZYONUNA KATKI SAĞLAYACAKTIR”
Programda konuşan Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Levent Sekban Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim vizyonu kapsamında projenin eğitimde getireceği eşitlik imkanlarını anlattı. Sekban, “Özel gereksinimli çocuklarımızı akranlarından soyutlamadan onlarla eşit koşullarda eğitime erişmelerini ve yaşama kültürünü destekleyerek onlara eşit imkanlar sunmayı amaçlamaktayız. Kısaca STEP olarak isimlendirdiğimiz projemiz Milli Eğitim Bakanlığı’mızın ortaya koyduğu 2023 Eğitim vizyonu hedeflerini gerçekleştirmeye katkı sağlatacaktır.
Proje içerisinde yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi veren Sekban şunları söyledi: “Proje süresince yönetici, öğretmen, rehber öğretmen, psikolojik danışman ve ailelerin bilinçlenmesine yönelik farkındalık çalışması, bilgilendirme semineri, eğitim çalışmaları ve tüm paydaşların katılımı ile çalıştay yapılacaktır. Tüm öğrencilerin bilgi ve yetenekleri doğrultusunda yaralanabilecekleri örnek bir destek eğitim odası oluşturulacaktır”
Okul Müdürü Sekban konuşmasının sonunda projede katkısı olanlara teşekkür etti.
“ÖZEL ÇOCUKLARIMIZIN SOSYAL HAYATA UYUMLARINI ARTTIRMAKTADIR”
Projede emeği geçenlere teşekkür eden Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ise projenin temelinde sevgi ve iylik düşüncesinin olduğunu belirterek; “İnanıyorum ki, bu proje nice evladımızın ailesinin hayat yükünü hafifletecektir. Son zamanlarda özel gereksinimli bireylerle ilgili toplumumuzda artan bir farkındalık var. Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığı’mızda özel gereksinimli bireylerin eğitimden en üst düzeyde istifade edebilmeleri konusunda büyük gayret gösteriyor. Gerek fiziksel olarak gerek yasal mevzuatlardaki iyileştirmelerle gerekse de yürüttüğü projelerle eğitime erişim fırsatlarını güçlendirerek özel çocuklarımızın sosyal hayata uyumlarını arttırmaktadır.” diye konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r