DOLAR 32,8494 -0.01%
EURO 35,7002 0.02%
ALTIN 2.565,120,80
BITCOIN 2188832-0,33%
Hatay
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HACI ARSLAN FARK YARATIYOR

HACI ARSLAN FARK YARATIYOR

ABONE OL
14 Eylül 2022 12:07
HACI ARSLAN FARK YARATIYOR
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Zeytinyağı Fabrikası, Petrol İstasyonu derken PVC Doğrama ile Hatay sınırlarını aşan ithalat ve ihracat zincirine dâhil olan Hacı Arslan, Reyhanlı’nın öncü firmaları arasında yer alıyor.

Aile şirketi olarak bugünlere kadar gelen Hacı Arslan Yönetim Kurulu Başkanı Baba Hüseyin Arslan ve çocukları Mehmet, Abdo, Ahmet ve Ali kardeşlerle 2003 yıllından bu yana tek çatı altında faaliyet gösteriyor. 2005 yıllında Zeytinyağı Fabrikası ile yola çıkan Hacı Arslan, bünyesinde Türkiye Petrolleri İstasyonu ve şimdilerde PVC Doğrama İthalat ve İhracat Fabrikası ile yoluna devam ediyor.

Reyhanlı’da 2016 yılında Arslan Petrol, 2020 yılında ise Hacı Arslan PVC Doğrama da vergi sıralamasında listenin üst sıralarında yer alıyor.

Aile Şirketinin büyüyerek bugünlere geliş sürecini Abdo Arslan’dan dinleyeceğiz.

Aile şirketi olduğunuzdan bahsetmiştiniz, bu yola nasıl çıktınız? Şirketinizi Tanıtır mısınız?

2003 yıllında Babamız Hüseyin Arslan öncülüğünde kurduğumuz Petrol İstasyonu ile ticari serüvenimiz başladı. Biz dört kardeş babamızın yükünü hafifletmek için taşın altına elimizi koyarak şirketimizi bugünlere getirdik.  Zeytinyağı Fabrikası ve şimdilerde ağırlık verdiğimiz Hacı Arslan PVC Kapı ve Pencere Sistemleri ile çalışmamalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

2016 yıllında vergi sıralamasında ilk onun içerisine giren Arslan Petrol Ürünleri’nde ne tür faaliyetlerde bulunuyorsunuz?

01.07.2003 tarihinde 5 ortaklı olarak 5000 metrekare üzerine kurulmuş olup, farklı firmalara ait petrol ürünleri satışı yapan firmamız halen Türkiye Petrolleri ile çalışmaktadır. Petrol ofisinde 1.500 M2 kapalı alan depo olarak kullanılmakta olup 2.500 M2 alanımız bulunmaktadır. Petrol ofisimizde akaryakıt Motorin, Benzin, LPG satışı yapmakta olup, bünyemizde marketimiz de bulunmaktadır. Petrol ofisinde 14 çalışanımız bulunuyor.

Sezonluk faaliyet gösteren Zeytinyağı fabrikanızın kapasitesi hakkında bilgiler verir misiniz?

2005 yılında aynı unvan altında 2.500 M2 alana zeytinyağı fabrikası kurarak faaliyet alanımızı genişlettik, 70 Ton kapasiteyle başlayıp halen 250 Ton kapasiteyle ve sezonluk olarak zeytinyağı üretim faaliyetimiz devam etmektedir. İşyerinde zeytin sıkma işlemi yapılıp, parekende ve toptan zeytinyağı satışı yapmaktayız. Grup Şirketlerimizin her biri 2021 Yılındaki Yurtiçi ve Yurtdışı cirolarıyla bölgede faaliyet gösteren en büyük firmalar arasında yer alıyor.

Petrol istasyonu, zeytinyağı fabrikası derken PVC doğrama işindeki serüveniniz nasıl başladı?

2012 yılında Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 70 M2 alanda başlamış olup, ileri derecede müşteri ağını yakaladıktan sonra 02.03.2017 yılında Grup Şirketlerimizden Hacı Arslan Pvc Doğrama İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi unvanı ile PVC plastik profil, kapı ve pencere doğrama üretimine başladık. Kapasitesini her geçen gün artıran, Kalite ve çevre yönetim sistemi belgelerine sahip olan firmamız, ürettiği ürünlerde kalite ve sağlamlığı esas alarak faaliyetlerine ve yatırımlarına devam etmektedir.

Hacı Arslan Pvc Doğrama İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nden biraz bahseder misiniz?

Grup şirketlerimizden Hacı Arslan Pvc Doğrama İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi unvanı ile faaliyet gösteren firmamız; PVC plastik profil, kapı ve pencere doğrama satışına 2012 yılında Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 70 M2 alanda başlamış olup, ileri derecede müşteri ağını yakaladıktan sonra 02.03.2017 yılında PVC profil üretimine başlamıştır. Genel itibariyle Yurtdışı müşteri portföyümüzün genişliğinden dolayı grup şirketlerimizden Asl Pvc Alüminyum İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi ünvanlı şirketimizle yurtdışına satış yapılmaktadır.

Asl Pvc Alüminyum İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Grup şirketlerimizden Asl Pvc Alüminyum İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Unvanı ile Cüdeyde Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No: 249 Reyhanlı/Hatay adresinde faaliyet gösteren firmamız 28.05.2020 Yılında faaliyetine başlamış olup; ihracat firmamızdır.

Piyasaya sunduğunuz ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

PVC Profil Doğrama, PVC Kapı ve Pencere imalatını kendi markalarımız olan REYPEN ve SARWİN olarak yapmaktayız.

Ürünlerinizin kalite, yaygınlık, dağıtım ve fiyat olarak rakiplerinize göre konumunu açıklar mısınız?

Özellikle Yurtdışına satış yaptığımız için ürünlerimiz kaliteli olup, rekabetçi piyasada tercih edilecek kadar uygun fiyat politikası uyguladığımızdan öncü firmalar arasında yer almaktayız.

İnşaat sektöründeki gelişmeler, pencere sektörünün üretimde tercih ettiği kalite ve materyalleri nasıl etkiliyor?

Yurtiçinde Dünyanın ve Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan dolayı özellikle Yurtiçinde inşaat faaliyetleri durma noktasına gelmiştir.

Kaç kişiyi fabrikanızda istihdam ediyorsunuz?

Gerçekleştirdiğimiz yeni yatırımımız olan Antakya OSB’de kendimize ait 10.000 M2 alana sahip fabrikamızda 170 personel istihdam ederek modern üretim tesisimizle birlikte kapasitesini her geçen gün artıran, Kalite ve çevre yönetim sistemi belgelerine sahip olan firmamız, ürettiği ürünlerde kalite ve sağlamlığı esas alarak faaliyetlerine ve yatırımlarına devam etmektedir.

Hangi ülkelere ulaşıyorsunuz?

Genel olarak Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri

İhracat noktasında son dönemde sıkıntı yaşandı mı?

Akaryakıt fiyatlarının yükselmesine bağlı olarak Lojistik konusunda yaşanan maliyet ve araç bulma sıkıntısı yaşanmaktadır.

Petrol istasyonunuzun olmasına rağmen ihracat yaptığınız ülkelere giderken akaryakıt fiyatlarının iniş çıkışları sizi nasıl etkiledi?

Lojistik hizmetini diğer şirketlerden sağladığımız için olumsuz etkilendik.

Sektörde karşılaştığınız diğer sorunlar nelerdir?

Rekabet Yoğunluğu, Yatırım finansman kaynağı yetersizliği, Ülkemiz ve Dünyanın içinde bulunduğu ekonomik sorunlar ve Hammadde tedarikinde yaşanan fiyat dalgalanmalarına bağlı maliyet artışları sebebiyle sorunlar yaşıyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r