DOLAR 33,2372 0%
EURO 36,0366 0.2%
ALTIN 2.555,460,19
BITCOIN 22500111,47%
Hatay
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HAS TURİZM’DEN ÖRNEK ORGANİZASYON

HAS TURİZM’DEN ÖRNEK ORGANİZASYON

ABONE OL
19 Kasım 2021 12:37
HAS TURİZM’DEN ÖRNEK ORGANİZASYON
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin yedi bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmalarının sahipleri ve üst düzey temsilcileri Has Turizm’in daveti üzerine Hatay’da bir araya geldi. 2-3 Temmuz 2021 tarihlerinde Antakya’ya gelen 30’a yakın firma sahibi ilk gün şehrin turistik mekanlarını gezerek ili tanıma ve birbirleriyle tanışma fırsatı yakaladılar.

Ev sahipliği yapan Has Turizm’in yönetim kurulu üyesi Ayhan Kara yaptığı açıklamada ilk etapta sahiplerini ve yöneticilerini tanıdığı şirketlere çağrıda bulunarak dar kapsamlı bir toplantı planladığını, bu toplantıdan çıkacak sonuca göre merkezi bir şehirde genişletilmiş bir toplantı yapılabileceğini öngördüğünün altını çizdi.

Sadece şirket sahiplerinin ve üst düzey yetkililerinin bir araya geldiği toplantıda sektörün tüm sorunları masaya yatırıldı, çözüm arayışlarına girildi, ev sahibi Has Turizm’in yönetim kurulu başkanı Züheyr Kara ve yönetim kurulu üyesi Nezih Kara’nın da hazır bulunduğu toplantıda

katılımcılar bakış açılarını, tecrübelerini, önerilerini ve geleceğe dair umutlarını paylaştı. Yolculara daha kaliteli hizmet verebilmenin ipuçlarının da paylaşıldığı toplantıda sektörü temsil eden TOFED ve TOF gibi sivil örgütlerle ile bir araya gelinmesi noktasında fikir birliğine varıldı. Buna göre 12 Temmuz’da İstanbul’da bir araya gelinecek ve şirketleri temsilen oluşturulan ve firma sahipleri ile üst düzey yöneticilerinden müteşekkil 10 kişilik heyet söz konusu kuruluşlara toplantıda gündeme gelen konuları ve talepleri iletecek.

Katılımcılar tarafından karara bağlanan bir başka konu da bir sonraki toplantının geniş katılımlı olmasını sağlamak ve bu toplantıyı Ankara’da organize etmek.

Hatay’daki toplantının gündem maddelerinden birisi de internet üzerinden bilet satış sistemleriydi. Konuyla ilgili olarak tüm katılımcılar fikir beyan ederek çeşitli önerilerde bulundu.

Sektörün ana muhatapları olarak karşı karşıya kalınan tüm meselelerde kökten, etkili ve kalıcı çözümler üretmenin gerekliliği ve zorunluluğu üzerinde fikir birliği sağlandı. Firma sahipleri, içinde oldukları ve bel kemiğini oluşturdukları Türkiye karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün canlılığı ve pozitif yönde ilerlemesi için gerekli adımların atılacağını dile getirdi. Otobüs firmalarının insanlarımızı birbirine güven ve konfor içinde kavuşturmak için geçmişte ve günümüzde yapmış oldukları devasa yatırımın, sağlamış oldukları istihdamın, tetiklemiş oldukları yan sektörlerin, ortaya çıkardıkları değerin, ödemekte oldukları vergilerin de hesaba katılarak ülke ekonomisi için ne denli önemli aktörler olduklarının görülmesi gerektiğinin altını çizen işletme sahipleri gerekli ihtimamı ve desteği görmek istediklerini de dile getirdi.

 

Hatay gelen otobüs firmaları ve temsilciler şu şekilde; 1. AK AKSU TURİZM MUZAFFER GÜZEL

 1. ALİ OSMAN ULUSOY ERAY ERAY
 2. BEST VAN TURİZİM İREM BAYRAM
 3. BEYDAĞI SÖNMEZ İKDE
 4. EFE TUR ALPER BİRAND
 5. ESADAŞ HALUK ŞENPOLAT
 6. HAS AYHAN KARA
 7. LÜKS ARTVİN ARSLAN AYDEMİR
 8. LÜKS KAHRAMANMARAŞ ALİCAN KAYABAŞI
 9. MERSİN VİF İBRAHİM YUMUŞAK
 10. ÖZDİYARBAKIR MAHMUT ARIKBOĞA
 11. PAMUKKALE AHMET BABABALIM
 12. URFA CESUR NECDET İPEKÇİOĞLU
 13. ADIYAMAN ÜNAL ÜNSAL SÖNMÜŞ
 14. SÜHA RAHMİ HAMURCU
 15. TOKAT SEYAHAT MUSTAFA TEKELİ
 16. VANGÖLÜ ERDAL ANTİKA
 17. VARAN KEMAL SOĞANCI
 18. YENİ AKSARAY NURETTİN YUMUŞAK

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r