DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22081450,51%
Hatay
30°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HATAY’DA “BİR LOKMA BİN SOFRA” TEMASIYLA İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ
  • Hatay Avlu
  • Gündem
  • HATAY’DA “BİR LOKMA BİN SOFRA” TEMASIYLA İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ

HATAY’DA “BİR LOKMA BİN SOFRA” TEMASIYLA İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ

ABONE OL
14 Nisan 2022 08:37
HATAY’DA “BİR LOKMA BİN SOFRA” TEMASIYLA İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’da Vakıflar Genel Müdürlüğü Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından “Bir lokma bin sofra” temasıyla iftar programı düzenlendi.

Antakya’da bir restoranda düzenlenen iftar programına, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Rıfat Türker, vali Yardımcıları, il müdürleri ile Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden destek gören aileler katıldı.

Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Rıfat Türker burada yaptığı konuşmasında; “bu tür faaliyetleri kültürümüzün, tarihimiz ile medeniyetimizin ihyası ve inşası yolunda atılmış kıymetli adımlar olarak gördüğünü ifade etti.

6000 ADET VAKIF KÜLTÜR VARLIĞINI İNŞA VE İHYASI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

Vakıflar müdürlüklerinin, toplumda sosyal refahın sağlanması, kültürel bozuklukların giderilmesi, ekonomik dengenin sağlanması, kısaca toplum düzeninin oluşturulmasında önemli bir görev ifa eden kurumlar olduğunu ifade eden Türker; “6000 adet Vakıf Kültür varlığını inşa ve ihyası gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, yurt genelinde muhtaç durumda bulunan 7500 yetim, engellive muhtaç vatandaşımıza 1474 lira aylık verilmekte, 50 bin ihtiyaç sahibi aileye 15 kalem üründen oluşan gıda paketi her ay adrese teslim edilmektedir. 15 bin İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize aylık 200 lira ve 7 bin 500 yükseköğrenim öğrencisine de aylık 650 lira burs yardımı yapılmaktadır. Dün olduğu gibi bugünde vakıflar: vakıf kurucularının iradesi ve tercihleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmekte, eşsiz mirası geleceğe taşımak için çalışmaktadır.” İfadelerine yer verdi.

VAKIF GELENEĞİNDEN GELEN BİR MİLLETİN EVLATLARIYIZ

Ramazan Ayı’nın birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın yoğunlaştığı günler olduğunu ifade eden Hatay Valisi Rahmi Doğan da yaptığı konuşmasında, “Vakıf geleneğinden gelen bir milletin evlatlarıyız. Ülkemizin çeşitli yerlerinde ecdatın yapmış olduğu vakıf eserlerinin gördüğümüzde gurur duymaktayız. Vakıf eserlerini yaşatmak için hükümet olarak ciddi yatırımlar yaptık. Özellikle son 20 yılda yıkılma aşamasına gelen ve harap vaziyette bulunan eserleri tekrar ayağa kaldırılması için hükumet olarak ciddi kaynak ayırdık ve bunların bir çoğunu restore ettik. Restore etmeye de devam ediyoruz. Bu eserler bizlere ecdadımızdan emanet, bizler de bu serleri çocuklarımıza ve gelecek nesillere aktarmakla mükellefiz.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r