DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN %
Hatay
17°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HATAY’DA İMAM HATİPLER DERNEĞİ ÜYELERİ ŞARKICI GÜLŞEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
  • Hatay Avlu
  • Asayiş
  • HATAY’DA İMAM HATİPLER DERNEĞİ ÜYELERİ ŞARKICI GÜLŞEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

HATAY’DA İMAM HATİPLER DERNEĞİ ÜYELERİ ŞARKICI GÜLŞEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

ABONE OL
25 Ağustos 2022 16:29
HATAY’DA İMAM HATİPLER DERNEĞİ ÜYELERİ ŞARKICI GÜLŞEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay İmam Hatipliler Derneği ve ÖNDER İmam Hatipler Derneği üyeleri, ünlü şarkıcı Gülşen hakkında suç duyurusunda bulunacaklarının açıkladı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde açıklamalarda bulunan imam hatipler derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in geçtiğimiz günlerde sahne aldığı bir mekanda “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor.” İfadelerinin üzerine Cumhuriyet Savcılığına suç duyurunda bulunacaklarını ifade etti.

İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli gördüğünü ifade eden Hatay İmam Hatipliler Derneği Başkanı ve Önder İl Temsilcisi Mehmet Çolak; İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz.” Dedi.

Çolak konuşmasının devamında; “Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz. Bugün İmam Hatip Okullarımızda okuyan yaklaşık bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.” İfadelerini kullandı.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak yurt genelinde bu konuda açıklama yaptıklarını söyleyen Çolak “Toplumumuzu, aile yapımızı ve neslimizi ifsad etmeyi kendisine vazife bilen bu saygısız şahıs için tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hukuk önünde hesap sormaya davet ediyoruz. Ardından Cumhuriyet Savcılıklarına söz konusu şahıs hakkında hukuki işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız. İmam Hatip Okulları ülkemizin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumlarıdır.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r