DOLAR 32,2160 0.03%
EURO 35,0369 0.06%
ALTIN 2.510,920,42
BITCOIN %
Hatay
16°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ABONE OL
12 Ağustos 2022 13:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’da özel bir hastanede katarak ameliyatı olan Ali Kirmit (72), sağ gözünün görme yetisini kaybettiği iddiasıyla savcılığa başvurdu.

Defne İlçesi’nde bağlı Turunçlu Mahallesinde ikamet eden Ali Kirmit 4 Nisan’da sağ gözünde uzağı görememe şikâyetiyle Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Burada Kirmit’e katarak ameliyatı olması gerektiği ifade edildi.

Hastanede Kirmit’i muayene eden bir göz doktoru iddiaya göre devlet hastanesinde yoğunluk olduğunu ve iki ay beklemeleri gerektiğini ifade etti. Bunun üzerine Antakya’da özel bir hastanede 2 defa katarak ameliyatı olan Ali Kirmit sağ gözünü kaybetti.   

Kör eden katarak ameliyatı ile ilgili ameliyatı yapan doktorlar hakkında soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

4 ay önce normal bir göz kontrolüne gittiğini ve ameliyatın ardından gözünün kör olduğunu ifade eden Ali Kirmit yetkililere seslenerek; “Bu olaydan dolayı benim hakkım varsa ortaya çıkarsınlar.” Dedi.

BANA GÖZÜN GÖRECEK UMUDUNU VERDİLER

Kirmit yaptığı açıklamasında; “Burada bana katarak teşhisi koyarak ameliyat olmak gerektiği ifade edildi. Devlet hastanesinde muayene olduktan sonra beni başka bir hastaneye götürdü. Katarak ameliyatım bu özel hastanede yapıldı. Ameliyattan sonra bu hastaneye kontrol amaçlı gittik. Benim gözümün iyileşmesi durumuyla ilgili hiçbir netice çıkmadı. 15 gün sonra başka bir hastaneye ve başka bir doktora gittiğimizde biz söylenen gözümün görme yetisini kaybettiğiydi. Bir önceki ameliyatı yapan doktorlar bana bir operasyon daha yapmamız gerektiğini ifade ettiler. Bu doktorlardan bir tanesi gözümün bu ikinci operasyondan sonra %95 göreceğinin umudunu bana verdi. Bana verilen %95 oranından bu ameliyat sonrasında sıfırla çıktık. Biz bu arada birçok hastane ve doktora gittik. Fakat bir netice alamadık. Gittiğimiz tüm doktorlar bu göz artık görmez dedi ve bizi geri gönderdi. Daha önce gözüm görüyordu. Ameliyattan sonra gözüm görmez oldu.” dedi. 

Ameliyatı yapan doktorların yaptıkları operasyon için babasının gözünün %95 oranıyla açılacağını söylediklerini ifade eden Ali Kirmit’in oğlu Özcan Kirmit de; babasının operasyondan sonra hiçbir şekilde göremediğini ifade etti.

AMELİYATI YAPAN DOKTOR OPERASYONUN BAŞARISIZ GEÇTİĞİNİ SÖYLEDİ

Hastane sürecini anlatan Özcan Kirmit; “Babamı 4 Nisan 2022 tarihinde Hatay Devlet Hastanesi’ne göz polikliniğine muayeneye götürdüm. Babamın katarak ameliyatına ihtiyacı olduğunu ifade ettiler. Bunun üzerine hastanede ameliyat sırasının 2 ay gibi uzun bir süre olduğunu bize ilettiler. Bize bu durumu söyleyen doktor özel bir hastaneye götürerek babama operasyon yapıldı. Burada yapılan operasyon başarısız geçti. 15 gün boyunca babamı kontrole götürdüm. Babamı bazen de Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne de kontrol amaçlı götürdük. Ameliyatı yapan doktor operasyonun başarısız geçtiğini ve katarağın yere düştüğünü ve haberinin olmadığını ifade etti. Biz o günden sonra başka hastanelere gittik. Buralarda babamın gözü için artık geri dönüşü olmayacağını bize söylediler.” Dedi.

BABAM ŞU AN KÖR, BİZE YARDIMCI OLUN

İlk ameliyatı yapan doktor özel hastanede çalışan iki doktor arkadaşıyla kendilerine ikinci bir ameliyatın gerektiğini söylediğini ifade eden Kirmit; “Bizde babamın gözü için iyi olacaksa operasyonu kabul ettik. İkinci operasyondan sonra 15 gün boyunca gözün görmediğini operasyonun da başarısız geçtiğini bize bildirdiler. Biz de Hatay Cumhuriyet Baş Savcılığına şikayette bulunduk. İşin adli tarafı 2 aydır devam ediyor. Bu operasyon yapılmadan önce babamın sıkıntılı gözü yakını görebiliyordu, uzağı da gözlük yardımıyla görebiliyordu. Önceleri araç kullanabiliyordu, şimdi araç kullanamıyor. Sosyal hayatından da kısıtlama oldu. Evden çıkamıyor. Buradan Hatay Valiliği’ne, il sağlık müdürlüğüne ve Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Babam şu an kör, bize yardımcı olun.” Diye konuştu.  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r