DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21121192,28%
Hatay
°

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HATAYLI RESSAMLARDAN “NEFES BEBEĞE” DESTEK SERGİSİ

HATAYLI RESSAMLARDAN “NEFES BEBEĞE” DESTEK SERGİSİ

ABONE OL
2 Mart 2022 14:24
HATAYLI RESSAMLARDAN “NEFES BEBEĞE” DESTEK SERGİSİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’da 64 ressam, SMA hastası Nefes bebeğe destek olmak için resim sergisi düzenledi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (HATMEK) salonunda düzenlenen sergide satılan tabloların satışından elde edilecek gelir, SMA hastası Nefes bebeğe aktarılacak.

Samandağ İlçesi Tekebaşı mahallesindeki evinde tedvaisi devam eden Nefes bebek için 2 milyon 200 bin dolar gibi yüksek bir paranın toplanması gerekiyor.

Ailesi tarafından başlatılan kampanyalar, SMS ve bağış kampanyaları sayesinde şu ana kadar gerekli olan paranın ancak yüzde 31’i toplana bildi. Bu kapsamda Hataylı resim sanatçıları 64 resim tablosuyla bu kampanyaya destek oldu.

 

KAMPANYA ÇOK AĞIR İLERLİYOR

Başlatılan kampanyanın çok ağır ilerlediğini ifade eden SMA hastası Nefes bebeğin annesi Nilay Yeşil, “Nefesin hikayesini mutlu sonla bitirebilmemiz için desteklerinize ihtiyacımız var.” Dedi.

 

KIZIM GÜNDEN GÜNE ERİYOR

Nefes bebeğin 17 aylık olduğunu ve büyüdükçe daha çok zorlandığını söyleyen anne Yeşil; “Nefes almada çok zorlanıyor. 2 yaşından önce ilacını alması gerekiyor. Çok az bir zamanımız kaldı. 15 aydır kampanya yürütüyoruz ve kampanya çok ağır ilerliyor. Daha çok desteğe ihtiyacımız vara. Bir an önce ilacını alması gerekiyor. Daha çok etki olabilmesi için. Maalesef ki kas kaybı yaşıyor ve günden güne eriyor. Herkesten yardım etmelerini ve Nefes’e el uzatmalarını istiyoruz. Bir an önce kızımı tedavisine kavuşturmak istiyorum. Bir anne olarak yalvarıyorum, kızımı lütfen yalnız bırakmayın. Elinden tutun ve destekleriniz sayesinde kızım hayata tutunabilecek.” Diye konuştu.

 

BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYIN

Anne yeşil, “Bizleri yalnız bırakmayın. Bizim mücadelemiz devam ediyor. Daha yolun başındayız. Yolumuz çok uzun. Daha çok desteğe ihtiyacımız var. Nefesin size ihtiyacı var. Lütfen görmezden gelmeyin. Allah destek olanlardan razı olsun. Nefesin kampanyası Türkiye’nin en ağır ilerleyen kampanyalarından biri. Biz çok az gönüllü ile bu kampanyayı yürütmeye çalışıyoruz. Daha çok nefesin sesini duyurabilecek gönüllülere ihtiyacımız var. Bizimle bu yolda yürümek isteyenler varsa çok mutlu oluruz. Nefes yaşasın saymamızdan bizimle iletişime geçerlerse çok mutlu oluruz.” Dedi.

 

SATILAN TABLOLARIN GELİRİ NEFES BEBEEĞ AKTARILACAK

Hataylı ressam Zeynep Gülbol ise; “Biz Hataylı sanatçılar Nefes bebek için destek amaçlı buradayız. Yaklaşık 64 sanatçı burada tablolarını sergilemekte. Satılan tabloların tamamı Nefes bebeğe bağış olarak verilecek. Elimizden geldiğince bizler destek olmaya çalıştık. Sizlerden ricamız Nefes bebeğe destek olmak isteyenler buraya gelip tablolarımızdan alabilirler. Çünkü çok kısa süre içerisinde bu paranın toparlanıp bebeğin tedavisi için kullanılacak.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r