DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22123020,77%
Hatay
30°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

ABONE OL
2 Şubat 2022 09:34
İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Belediye Meclis Salonunda toplandı.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan maddeler görüşüldü.

G Ü N D E M:

1) Sarıseki Mahallesinin kıyı kesiminde ve deniz alanında kalan toplamda 32430,89 m2 büyüklüğündeki balıkçı barınağı ve rekreasyon alanına yönelik yürürlükteki planın iptali için Gübre Fabrikaları T. A. Ş. tarafından 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu, oy çokluğu ile kabul edildi.

2) İsmet İnönü Mahallesi 3135 ada 18 nolu parselde konut alanı ve park alanı değişikliğine yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu, yetişmediği için ileri bir mecliste görüşülecek.

3) Slovenya Cumhuriyeti Koper Belediyesi ile kardeş şehir olunması konusuna ilişkin bir karar alınması, Belediyemiz ile Slovenya Cumhuriyeti Koper Belediyesi arasında kardeş şehir protokolünün yapılması halinde; İlçemizi temsile, ilzama ve talebe ilişkin her türlü belgeleri imzalama hususunda İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya yetki ve izin verilmesi ile ilgili Strateji Geliştirme Müdürlüğü,oy birliği kabul edildi.

4) Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Türkiye Belediyeler Birliğinin ana faydalanıcısı olduğu “Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme-II: Yeşil Bir Gelecek için Eşleştirme Hibe Programı”na proje sunulmasına ve talebin kabul olması durumunda faaliyetin uygulanmasına, sunulan faaliyette kurum/kuruluşumuzu temsile, ilzama ve talebe ilişkin belgeleri imzalama hususunda ve hibe çıkması durumunda hibenin kabul edilmesi yönünde aynı projede sözleşme (protokol) imzalanması durumunda ise yapılacak iş ve işlemlerde sözleşme imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya yetki verilmesi ve bağış yapılması durumunda verilecek bağışın kabulü yönünde gerekli Meclis kararının alınması ile Strateji Geliştirme Müdürlüğü,oy birliği ile kabul edildi.

-2-

5) Belediyeye dış mekânda nikâh merasimi yapmak için başvurup Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi nedeniyle Belediye Evlendirme Dairesinde nikâh yapma zorunda kalan vatandaşların dış mekân için ödemiş oldukları ücret tarifesi farklı olduğundan aradaki ücret farkının iade edilmesi ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.

6) 2022 Yılı Temmuz ayı içerisinde düzenlenecek olan İskenderun Turizm ve Kültür Festivali çalışmalarına başlamak için Festival Yürütme Kurulu oluşturulacağından 3 adet Meclis Üyesinin seçilmesi ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü teklifii,sonucu yapılan oylamada oy birliği ile Erdal Keleş,İbrahim Yavuz ve Gülden Özdemir festival yürütme kurulu üyeliklerine seçildi.

7) 3 Nolu, 4 Nolu, Millet Parkı Sosyal Tesisleri ile sahilde konumlanmış büfelerimizde satışa arz edilen sıcak, soğuk, kahvaltı ve bisküvi gibi atıştırmalıkların piyasa fiyatlarının altında kalması nedeni ile güncellenmesi ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi,oy çokluğu ile kabul edildi.

Belediyemiz Bünyesinde 2022 Mali Yılında Sözleşmeli Statüde çalıştırılması düşünülen 1 Şehir Plancısı için ödenecek net ücret tutarının 4.300 TL olarak (devletin belirlediği ek ödemeler haricinde) belirlenmesi ve tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.

9) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa, 4857 Sayılı İş Kanununa ve 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine tabi olarak görev yapan tüm personeli kapsayan, İskenderun Belediyesinin; misyon, vizyon, stratejik amaç ve hedefleri çerçevesinde sorumluluklarında bulunan görevleri kalite, etkinlik, verimlilik, şeffaflık, sürekli gelişim ve katılımcı bir yaklaşımla öncü ve örnek hizmetler vererek sunan personel yetiştirmek amacıyla hazırlanan Hizmet İçi Eğitim Yönetmeliğinin görüşülmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.

10) Toplantı başında gündeme alınan kentimizde Basın ilan kurumuna haiz günlük süreli yayın yapan gazetelerimize destek amaçlı meclis karar özetlerinin Basın İlan Kurumu aracılığı ile 1 sayfayı geçmemek şekilde resmi ilan yayınlanması ile ilgili Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

11)Bisiklet yolu projesinde yapılması planlanan düzenlemelerle ilgili Fen İşleri Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.

12)Mükerrer taşınmazların düzeltesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi ,oy birliği ile İmar Komisyonuna sevk edildi.

13) 3Nolu ,4 Nolu ve Millet Parkındaki tesislerde 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ve Gazilerimize ücretsiz çay ikramı ile Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.

14) Meclisin bir sonraki toplantısının 1 Mart 2022 Saat:14:00’da yapılması oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r