DOLAR 32,1651 -0.21%
EURO 34,9741 0.03%
ALTIN 2.435,310,71
BITCOIN 22437390,50%
Hatay
18°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali” toplantısı Hatay’da yapıldı
  • Hatay Avlu
  • Gündem
  • ‘Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali” toplantısı Hatay’da yapıldı

‘Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali” toplantısı Hatay’da yapıldı

ABONE OL
22 Mart 2022 10:23
‘Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali” toplantısı Hatay’da yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OLAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Tarafından ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda’ Etkinlikleri Kapsamında Hatay’da ‘Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbalidir’ Toplantısı Düzenlendi.

Antakya’da bir otelde gerçekleşen toplantıya, AK Parti Kadın Kolları Yerel Yönetimler Başkanı, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkanı Havva Sibel Söylemez, AK Parti Hatay İl Koordinatörü Canan Baran İzgi, AK Parti Genel Merkez MKYK üyesi Nihan Turna Sakaltaş, AK Parti Hatay Milletvekilli Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal ve AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Zehra Eren’in yanı sıra, ilçe belediye başkanları, kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yüzlerce kadın katılım gösterdi.


ERONAT: KADINLARIMIZIN ÇOK CİDDİ GAYRETLERİ VAR


Ekonomik baskılara ve kur dayatmalarına karşı, üretim, ihracatın hız kesmeden devam ettiğini söyleyen AK Parti Kadın Kolları Yerel Yönetimler Başkanı, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, “Bu konuda kadınlarımızın çok ciddi gayretleri var. Biz bugün bu gayretlere omuz vermek için geldik. Bu salonda hayalleri olan kadınlar var, bu salonda hayallerini gerçekleştirmiş olan kadınlarımız var. Biz bugün bu salonda hayallerini gerçekleştirmiş olan kadınlarla tanışacağız ve belki başka hayalleri olan kadınlarla karşılaşacağız. Büyük Türkiye hamlesi kadın olmadan olmuyor” dedi.


YEŞİLDAL: KADINLARIMIZ OMUZ VERİRSE, MESELELERİMİZİ ÇOK DAHA HIZLI ÇÖZECEĞİZ


Türkiye’nin bu günlere gelmesinde kadınların büyük emeği olduğunu söyleyen AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, “Eğer dünya daha güzel ve daha yaşanabilir bir dünya olacak ise bu kadınlarımızın eseri olacaktır. Büyük ve güçlü Türkiye yolunda kadınlarımız omuz verirse, meselelerimizi çok daha hızlı çözeceğiz. Dünya üzerindeki adaletsizliklere karşı sayın cumhurbaşkanımızın dik duruşunu görüyorsunuz. İnanıyorum ki kadın kardeşlerimiz ile partili partisiz üretim alanında da yer almak suretiyle, ülkemizi daha müreffeh daha yaşanabilir daha güçlü ileriye emin adımlar ile yürüyen ülke haline getireceğiz. Buna hem ülkemizin hem de dünya üzerindeki tüm mazlum hakların ihtiyacı var. Dünyanın başka noktaların çözümünde de güçlü Türkiye’ye ihtiyaç var o yüzden kadınlarımızın daha güçlü olması lazım bu meselelere daha fazla el atmaları lazım ve güzel bir dünya için kadınlar ile el ele diyorum sizleri ayakta alkışlıyorum” dedi.


EREN: GİRİŞİMCİ KADINLARIN HAYALLERİNE HEDEFLERİNE ULAŞTIKLARINI GÖRÜYORUZ


Türkiye nüfusunun yarısının kadın olduğunu belirten AK Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Eren ise, konuşmasında, “Vurgulamak isterim ki, nüfusun bu yarısı, en az diğer yarısı gibi ekonomik hayata katkıda bulunmadıkça Türkiye’nin gelişmiş ülkelerle olan kalkınma yarışında tam başarıyı yakalaması düşünülemez. Diğer bir ifadeyle ülkemizin ekonomik kalkınması sadece erkekler tarafından değil, kadınlarımızın da erkeklerin yanında ve birlikte gösterecekleri çaba ve sağlayacağı katma değerle gerçekleştirilebilecektir. Türkiye ‘Kadını dışlayan bir toplum gücünün ve potansiyelinin yarısından vazgeçmiş demektir” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 20 yıl önce olduğumuz yerin çok ilerisindeyiz. Girişimci kadınların başarı hikâyelerini dinlediğimizde hayallerine hedeflerine ulaştıklarını görüyoruz. Hayallerinin peşinden koşan kadınlarımızın kendilerinde var olan girişimci ruhu ve potansiyeli topluma faydalı hale getirmek adına ortaya koydukları özgüven ve cesaret kendileri için gelenekselleşmiş meslek gruplarının dışına çıkamayan kadınlarımıza örnek teşkil etmektedir. Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Ayşe Keşir’in “Kadınların umutlarını arttıralım, hayallerini güçlendirelim” diyerek başlatmış olduğu bu toplantılar, kişiliğimizin de bizlere verdiği güçle hedefe ulaşacaktır” dedi.


Konuşmaların ardından AK Parti Kadın Kolları Seçim İşleri Başkanı Havva Sibel Söylemez’in moderatörlüğünde devletten aldıkları desteklerle yeni istihdam alanları oluşturan kadınlar, başarı hikayelerini anlattı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r