DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22041160,36%
Hatay
30°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kepez Masa Dağı’nın 60 metrelik ana arter yolunu açıyor
  • Hatay Avlu
  • Çevre
  • Kepez Masa Dağı’nın 60 metrelik ana arter yolunu açıyor

Kepez Masa Dağı’nın 60 metrelik ana arter yolunu açıyor

ABONE OL
1 Ekim 2023 11:58
Kepez Masa Dağı’nın 60 metrelik ana arter yolunu açıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kepez Belediyesi, Antalya Şehir Hastanesi yatırımının yapıldığı Masa Dağı bölgesinin ana trafik yükünü taşıyacak olan imar planındaki 60 metrelik yolu ulaşıma açıyor.

Kepez Belediyesi, şehir içi trafiğinin rahatlamasına katkı sağlayan yol yatırımlarına bir yenisi daha ekliyor.

Şehrin ana trafiğine hizmet veren Kirişçiler Caddesi ve Hamza Taş Bulvarı gibi önemli yol projelerini gerçekleştiren Kepez Belediyesi, Antalya Şehir Hastanesi yatırımının yapıldığı Masa Dağı bölgesinde de, şehir içi ulaşımı rahatlatan önemli yol projelerine imza attı. Bölgede, zorlu coğrafi şartlarla mücadele edilerek, Alparslan Türkeş Bulvarı, Zeytindalı Şehitleri Caddesi, Mehmet Fatin Gökmen Caddesi, Şehit Erdoğan Sönmez Caddesi ve Hasan Hüsnü Erdem Caddesi inşa edildi. Bu yollar ile site tarzı konutlarla yeni bir şehrin kurulduğu Masa Dağı bölgesi, şehrin dört bir yanına bağlandı. Bu caddeler, şehrin ana arter bulvarları arasında ulaşım sağlaması bakımından da önem taşıyor.

Şehir hastanesi Korkuteli kavşağına bağlanıyor

Kepez Belediyesi, Masa Dağı bölgesinin ana trafik yükünü taşıyacak olan imar planındaki 60 metrelik imar yolunu da şehrin ulaşım ağına ekliyor. Kepez Belediyesi, sorumluluk alanında olmayan 60 metrelik imar yolunun yapımını, şehir hastanesinin ana arter ulaşım güzergâhı olması ve bölgenin nüfus artışını dikkate alarak, yatırım programına aldı. Yeni yol çalışması, şehir hastanesi ile Antalya Bulvarı Korkuteli Kavşağı arasında yapılıyor.

Yolun tamamı açıldı

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda yapımına başladığı 4 bin 600 metre uzunluğundaki 60 metrelik imar yolunu, ortalama genişliği 15 metre olacak şekilde inşa ediyor. Etaplar halinde ilerleyen yol çalışmasının, Korkuteli Kavşağı’na bağlanan 9000 Sokak ile şehir hastanesine giden 5379 Sokak arasındaki 1000 metrelik bölümünün yapımı geçtiğimiz aylarda tamamlandı. Bu bölüme sathi asfalt da döküldü. Fen İşleri Müdürlüğü, yolun asfaltını döktüğü bölümüyle hastane arasında kalan kısmının inşaatını da tamamlanıyor. Kamyonlarla getirilen malzeme iş makinesi yardımıyla zemine serilerek, yolun dolgusu ve tesviyesi yapılıyor. Bu çalışmanın tamamlanmasıyla 60 metrelik yolun, şehir hastanesi ile Korkuteli Kavşağı’na bağlanan 9000 Sokak arasındaki bölümünün tamamı açılmış olacak.

Fen İşleri Müdürlüğü, 60 metrelik yolun son etap çalışmasını, Duacı Yolu olarak da bilinen 9000 Sokak ile Korkuteli Kavşağı arasında yapacak.

Tütüncü yol yapımını inceledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de devam den yol yapım çalışmasını yerinde inceledi. Fen İşleri Müdürlüğü personeline kolaylıklar dileyen Başkan Hakan Tütüncü, yolun yapımıyla ilgili bürokratlarından bilgi aldı. Başkan Tütüncü, açıklamasında Masa Dağı ile Korkuteli Kavşağı arasında açtıkları yolun, şehir içi trafiğinin rahatlamasına katkı sağlayacağını belirtti. Yeni yolun, şehirlerarası bir karayolu olan Antalya Bulvarı’ndaki trafik yükünü de azaltacağına dikkat çeken Tütüncü, bu yol ile ilçenin doğu yakasını Korkuteli Kavşağı’na bağladıklarını kaydetti.

“Büyükşehir bütçesiyle yapılacak bir yolu açıyoruz”

Bin 100 yatak kapasiteli Antalya Şehir Hastanesi’nin Masa Dağı bölgesine yapıldığını aktaran Tütüncü, “ Şehir hastanemiz ile şehir arasında ulaşımı sağlayabilmek için bölgede 11 kilometreden fazla yol açtık. 60 metrelik yol, bölgenin ana trafik yükünü taşıyacak olan önemli bir ulaşım ağı. Bir büyükşehir bütçesiyle yapılabilecek olan bu yolu, kendi bütçemizle, personelimizle inşa ediyoruz. Şehir içi ulaşıma nefes aldıracak olan bu yol ile Antalya Şehir Hastanemizi, Korkuteli Kavşağı’na bağlamış olduk. İlçeye değer katan, kent ulaşımını rahatlatan yollar açmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Varsak -Korkuteli kavşağı arasında yeni yol

Yapım çalışması sürse de 60 metrelik yol, 9000 Sokak’la Korkuteli Kavşağı’na, 5379 Sokak ‘la Antalya Şehir Hastanesi’ne ulaşım sağlıyor. Yeni açılan yolu kullanacak olan sürücüler, Hasan Hüsnü Erdem Caddesi, Şehit Erdoğan Sönmez Caddesi, Mehmet Fatin Gökmen Caddesi ve Ulubatlı Hasan Caddesi’ni kullanarak, ilçenin doğu bölümündeki mahalleler ile Varsak bölgesine gidilebilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r