DOLAR 32,4344 0.19%
EURO 34,5020 0.14%
ALTIN 2.480,861,74
BITCOIN 2049212-1,35%
Hatay
18°

AÇIK

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

MİLLETVEKİLİ ŞANVERDİ’DEN MEKTUP VAR

MİLLETVEKİLİ ŞANVERDİ’DEN MEKTUP VAR

ABONE OL
14 Eylül 2022 11:48
MİLLETVEKİLİ ŞANVERDİ’DEN MEKTUP VAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Kıymetli hemşerilerim; millete hizmet yolunda çıktığımız bu yolda Reyhanlı’da üç dönem Belediye Başkanlığının ardından sizlerin de desteğiyle milletvekili görevini ifa ediyor olmanın gururunu yaşıyorum. Hatay’ımıza hizmet etmenin mutluluğuyla hizmetlerimize devam ediyoruz. Hatay için Reyhanlı için yapılan tüm devlet yatırımlarını siz değerli halkımızın daha iyisine layık olduğu bilinciyle yeterli görmemekle birlikte yapılan hizmetleri tamamlamaya, yeni projelerle Hatay’ımızı ve Reyhanlı’mızı daha yaşanabilir hale getirme inancımızı ve azmimizi hiçbir zaman kaybetmedik. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde memleketimizi ve devletimizi hak ettiği yarınlara taşıma gayretimiz siz aziz milletimizin de destek ve dualarıyla devam edecektir.

Geçen bu zaman zarfında; tek düşüncemiz hizmet olmuştur. Bu hizmetlerin temelinde yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz yer alır. Adımlarımızı onların eğitimi ve gelişimini ön planda tutarak attık. Eğitim alanındaki yeniliklere imza atarak, gelişmeler kat ettik. Artan ihtiyaçları da göz önünde bulundurduğumuzda yeni projeler ve yatırımlarla Reyhanlı’mızı eğitimde hedeflenen seviyelerin de üstüne taşıyacağız. Mesleki Eğitim Merkezi ile birlikte okuduğu bilgileri uygulamaya yansıtabilen alanlar açarak gençlerimizin istihdamına da katkı sunmaya devam edeceğiz. Özel Eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimize daha güzel hizmetler sunabilmek adına Eğitim alanları tahsis ederek yatırım programlarına dâhil etme başvurularımız tamamlanmıştır. Artan nüfus yoğunluklarına göre anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitim alanları tahsis etme çalışmalarına da hız verdiğimizi ve takipçisi olacağımızı aziz hemşerilerimle paylaşmak isterim.

En küçük çalışmanın bile değer bulacağı ortamlar hazırlamayı, büyük girişimlerde bulunmayı hedefledik. İlçemize hak ettiği değerin gösterilmesi için kolları sıvadık. Şükürler olsun ki, attığımız emin adımlar karşılık bulmuş ve hizmetlerimiz takdir toplamıştır. Yapılan tüm bu çalışmalar küresel krizlere rağmen güçlenen Türkiye profili ve ekonomisiyle yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Amik ovası çiftçilerimizin, sulama ile ilgili sıkıntılarının çözülmesi için Reyhanlı Barajımızın ovaya ve çiftçilerimize sunacağı hizmetin kesintisiz olması noktasında Hatay Milletvekillerimizle birlikte kararlı bir çalışma yürütmekteyiz. Üreten ve ürettiğini pazarlayan bir bölge olabilme yönünde ortaya konan irade ve azim artarak devam edecektir. Bu alanda Rabbime şükürler olsun Cumhurbaşkanımızın destekleriyle 2019 yılı sonunda tamamlanan Reyhanlı Barajı 2020 yılının başında da su tutmaya başladı. Karasu nehri üzerinde kurulan olan 1 adet regülatör, 2 adet tünel ve 36 km iletim kanalı vasıtasıyla Kahramanmaraş’ın dağlarındaki suyu Reyhanlı barajına ulaşmasına sayılı günler kaldı. Hedefimiz 2023 Haziran’ında projeyi tamamlamak ve çitçimizin hizmetine sunmaktır.

Hükümetimizin verdiği hibe destekleri ile zor günler geçiren binlerce çiftçimizin tarlalarını ekmesi ve mahsulü toplayarak üretime katkı sağlaması yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Pamuktan buğdaya, mısır’dan gübreye kadar çiftçilerimiz her konuda destek veriliyor, verilmeye de devam edecektir. Verilen hibe ve destekler sadece arazi ve ürünle ilgili değil hayvancılık konusunda da hükümet olarak büyük destekler vererek hayvancılığın gelişmesini sağlıyoruz. Tüm bu çalışmalarla üreterek ve çalışarak ekonomiyi güzel yarınlara kavuşturacağımıza inanıyoruz.

Sosyal ve sportif etkinliklerle gençlerimizin zaman geçirebileceği alanlar inşa etmeye devam ediyoruz. “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında 11 Mayıs Şehitleri Spor Kompleksi alanında inşa ettiğimiz yüzme havuzu tamamlanmak üzere, buranın hizmete açılmasıyla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde gençlerimize ücretsiz yüzme kursları verilmesini sağlayacağız. Projesi tamamlanan yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun yapımına kısa zaman içinde başlayacağız. Mahallelerimize futbol sahaları ve spor alanları yaparak gençlerimizin bu alandaki kabiliyetlerini geliştirmelerini desteklemeye devam edeceğiz.

Hayatımıza birçok kolaylıklar sağlayacak Doğalgazın Reyhanlı’mıza ulaşmasını sağladık. Bu kış Reyhanlı halkımız inşallah doğalgazı kullanmaya başlayacak. Bu çalışmalar esnasında aziz hemşerilerimizin anlayış ve hoşgörüsüyle birlikte altyapı çalışmalarının da ıslah edilerek yapılan hizmetlerin kesintisiz hale getirilmesi de en önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu kapsamda çalışmalar esnasında halkımızın ulaşımlarını kolaylaştıracak çalışmaları destekliyoruz. Halkımızın en kısa zamanda kalıcı güzel yollara kavuşmasını temenni ediyoruz. Hatay Büyükşehir başta olmak üzere Belediyeler tarafından yolların yapılması hususunda takipçi olacağımızı belirtmek istiyorum. Bununla birlikte Reyhanlı-Antakya BSK asfalt kaplamasının bitmek üzere olduğunun ve çalışmalara yeniden başlanılan Reyhanlı-Kırıkhan BSK asfalt kaplamasının da bu sene sonuna kadar bitirileceğinin müjdesini aziz hemşerilerimizle paylaşıyoruz.

Sanayi ve istihdam alanında çalışan, üreten ve hizmet sunan Hatay, Türkiye’de ilk 1000 arasında yer alan 13 şirketle kendisinden gururla bahsedilen bir konumda bulunmaktadır. Yapmış olduğumuz OSB girişimleri ile hem Hatay’ın sanayisinin gelişimini planlayarak ihracat ve ihracatçıların artacağını düşünüyoruz.

Yatırımların ve işçi istihdamının artması için OSB çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımız geçen yıl Reyhanlı’yı 5. teşvik bölgesi ilan etti. Yakın zamanda kuracağımız OSB’ye bu teşvik bölgesinden ötürü iş adamlarımız fabrika kurma konusunda teveccüh göstereceklerine inanıyorum. Kurulacak olan OSB aynı zamanda ilçemize büyük bir istihdam sağlayacak ve işsizliğe çare olacaktır.

Bununla birlikte; Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili Bakanlığımızla ortak yürüttüğümüz çalışmada 80.000 metrekare kapalı alanda 400’den fazla iş yerinin yapımı tamamlanmak üzere. Şu an altyapı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu yıl içerisinde altyapı çalışmalarını bitirdiğimiz takdirde şehrin ortasındaki eski sanayi bölgesini Küçük Sanayi sitesine taşıyarak hem şehrimizi rahatlatacağız hem de esnafımız daha geniş daha konforlu iş yerlerinde çalışmaya başlamasını sağlayacağız.

Halkımızın en temel ihtiyaçlarının başında gelen su ve altyapı sorunu için başlatmış olduğumuz projelerin kabul görmesi ve hayata geçecek olması halkımızın sorunlarına çözüm üretmek ve onlarla hemhal olmak gibi siyasi şuur ve şiarımızın bir gerekliliğidir. Çözüm odaklı siyasetin, bizim en önemli önceliğimiz olduğunu aziz hemşerilerimiz yakinen bilmektedir. Hatay’ın genelinde içme suyu sorunu olduğunu biliyoruz. Halka ve millete hizmet noktasında tüm ilçelerde Hatay Büyükşehir Belediyesine ve HATSU’ya çalışmalarda destek olmaya hazır olduğumuzu ifade ettik ve ediyoruz. Su kaynaklarının üzerinde olan güzel Hatay’ımız maalesef susuzluktan kırılıyor halkımız isyan etmiş durumda. HATAY BÜYÜKŞEHİR Belediyesinin konuya hizmet ve millet odaklı yaklaşmasını umut ederek çalışmaları hızlandırması noktasında talipli ve takipçi olacağımızı da ifade etmek istiyorum. Su sıkıntısı konusunda binbir bahanenin arkasına sığınan Hatay Büyükşehir’in Expo’ya harcanan parayla Hatay’ın bütün su problemini rahatlıkla çözebileceğini ancak insanları susuz bırakma pahasına bütçenin Expo’ya gömüldüğünü de ifade etmek istiyorum.

İnsanların gönlünden geçen, dilinden dökülen her umut her beklenti, bizim belirleyici politikamız olmuştur. Vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda geleceğin güvenli, huzurlu, adil, müreffeh dünyasını doğudan batıya, kuzeyden güneye gönül coğrafyamızın ve dünyanın her köşesinde el ele vererek daha da güzelleştirecek ve güçlendireceğiz. İyiliklere, güzelliklere ve Büyük Türkiye idealine ülkemizi hep birlikte ulaştıracağız.

Sizin aracılığınızla tüm hemşerilerimi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Hüseyin ŞANVERDİ

AK Parti Hatay Milletvekili

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r