DOLAR 32,2967 0.18%
EURO 34,9354 0.21%
ALTIN 2.421,430,01
BITCOIN 2183900-1,04%
Hatay
16°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ŞAHİN: “KAMUDA TEK TİP MEMURLUK İSTİYORUZ”

ŞAHİN: “KAMUDA TEK TİP MEMURLUK İSTİYORUZ”

ABONE OL
3 Mart 2022 13:52
ŞAHİN: “KAMUDA TEK TİP MEMURLUK İSTİYORUZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi Hayri Şahin, tüm güvencesiz sözleşmeli personelin biran önce kadroya geçirilmesi için hükumete çağrıda bulundu.

Hayri Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Kamu-Sen olarak en büyük arzularının insan onuruna yaraşır bir iş, bütün kamu çalışanlarının annesi, babası, eşi ve çocuklarıyla bir arada yaşama hakkına kavuşması olduğunu söyledi. İş güvencesi, tayin, kurum değişikliği, aile birliği, görevde yükselme gibi haklardan mahrum bir istihdam modelinin kabul edilemeyeceğine dikkat çeken Şahin, şöyle devam etti: “Aynı okuldan mezun olmuş, aynı sınava girmiş, aynı işi yapan personelin farklı statülerde, farklı haklarla çalıştırılması adalet ve eşitlik ilkesine aykırıdır. Sözleşmeli personel bile kendi içinde süresiz, 4/B’li, 5393’e tabi, 3+1’e tabi, 4/C’den 4/B’ye geçenler, vekil ebe-hemşire-imam, fahri, kamu dışı sağlık çalışanı şeklinde ayrımcılığa tabi tutulurken kamu hizmetlerinde etkinliğin, personel sisteminde istikrarın, çalışma hayatında adaletin sağlanması imkansızdır.

BU DRAMA BİR SON VERİLMELİDİR

Kamu personel sisteminde istikrar ve adaleti sağlamanın tek bir yolu vardır; o da çok başlı yapıyı sonlandırmak ve tüm güvencesiz sözleşmeli personeli kadroya geçirmektir. Sözleşmeli personele kadro, keyfiyet değil gerekliliktir. 3600 ek gösterge çalışmalarının yanı sıra sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin olarak da tüm tarafları kapsayan bir komisyon kurulmalı ve ailelerin parçalanma nedeni haline gelmiş olan sözleşmeli istihdamı artık tarihe karışmalıdır. Kamu çalışanları harfler ve rakamlarla bölünmeyi değil aileleriyle bir arada, adil, hakkaniyetli, güvenceli ve kadrolu bir çalışma hayatını fazlasıyla hak ediyor. Sözleşmeli personel istihdamı kamunun kanayan yarasıdır. İstisnasız tüm güvencesiz personel kadroya geçirilmeli bu drama bir son verilmelidir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r