DOLAR 31,2278 0.08%
EURO 33,9945 0.35%
ALTIN 2.042,010,08
BITCOIN 19457115,45%
Hatay

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tarsus Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi
  • Hatay Avlu
  • Eğitim
  • Tarsus Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Tarsus Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

ABONE OL
5 Ekim 2023 16:08
Tarsus Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarsus Belediyesi, personelinin iş sağlığı ve güvenliği konularında bilgilenmesi ve acil durum ya da afet anlarında doğru hareket etmesi için her yıl periyodik olarak düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği eğitimi gerçekleştirdi.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak düzenlenen eğitim, Tarsus Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşti. İş kazaları, meslek hastalıkları, kişisel koruyucu donanımlar ve personel sorumlulukları gibi konular uzman eğitmenler tarafından personele aktarıldı. İş kazalarının nedenleri, bir iş kazası durumunda yapılması gerekenler ve risk analizi sonuçları konusunda personel bilgilendirilirken, güvensiz davranışlardan kaçınılması, kişisel koruyucu donanımların kullanılması gerekliliği de pratiğe dökülerek anlatıldı.

Eğitimin sonunda eğitmenler tarafından 6331 sayılı iş güvenliği kanunu, saha ziyaretleri, personel görüşleri ile oluşturulan iş güvenliği tespit ve öneriler kitapçığının personele dağıtıldı. Eğitimin ikinci bölümünde ise personele, acil durumlar ve afetlerle başa çıkma konusunda sivil savunma uzmanı tarafından eğitim verildi. Özellikle Türkiye’de yaşanan son büyük depremlerin ardından, acil durum ve afetlerle başa çıkmanın önemi vurgulandı. Eğitim sonunda, personelin soruları yanıtlanarak, iş kazalarının önlenebilmesi ve doğal afetlere karşı korunmanın uygun davranışlar ve eğitimle mümkün olduğu ifade edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r