DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21193362,48%
Hatay
11°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TÖHEST KLİNİK FARK YARATIYOR

TÖHEST KLİNİK FARK YARATIYOR

ABONE OL
26 Mart 2022 14:00
TÖHEST KLİNİK FARK YARATIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genital Estetik, son zamanların en ilgi duyulan ve merak edilen uygulamalarının başında yer alıyor. Kadın Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Telal Doğruel, genital estetikle ilgili merak edilen soruları cevaplıyor.

Detaylar;

Genital Estetik Nedir?

Başta yaşlanmak olmak üzere, yapısal bozukluklar, kusurlar, sigara kullanımı, gebelik, doğum gibi nedenlerle deforme olmuş ;ister dış genital bölge, isterse iç genital bölgenin, bazen de hem iç hem dış genital bölgenin gerek cerrahi teknikler gerekse genital lazer gibi yeni teknolojiler kullanılarak ; genital organların dış görünümünü iyileştirmek, iç boyutlarını değiştirmek, doğum sonrası deformasyonları gidermek neticede kadında kaybolmuş özgüveni yeniden oluşturmak, partner ile daha iyi bir cinsel yaşama olanak sağlamak için yapılan bir dizi işlemler bütünüdür. Tüm bu işlemler kadının genital bölgesinin iyi görünmesini sağlamakla kalmayıp özgüvenlerini arttırarak çok daha iyi hissetmelerini sağladığı için “Estetik ve Kozmetik Jinekoloji” talebi tüm dünyada artarak devam etmektedir.

Genital Estetiği kimler yaptırabilir?

Genital Estetik yaptırmak için bir üst sınır olmamakla beraber 18 yaşını doldurmuş her kadın yaptırabilir. Genital Estetik uygun vakalarda bekar kızlara da yaptırılabilir. Dış genitallere yaptırıldığından kızlık zarı zarar görmeyecektir. Ayrıca genital estetik her zaman kozmetik amaçla yapılmamaktadır. Doğuştan şekil bozukluğu olan genç kızlarımıza da anne ve/veya baba izni alınarak yapılabilmektedir. Kendini daha iyi hissetmek isteyen her kadın ister evli olsun veya olmasın Genital Estetik yaptırabilir. Genital Estetik her kadının hakkıdır.

Genital Estetik  ve Kozmetik Cerrahi de neler yapmaktasınız?

Genital estetik ve kozmetik cerrahi operasyonları; hem genel anestezi, hem de lokal anestezi altında yapılabilen, çok uzun zaman almayan ameliyatlardır. Deneyimli ellerde doğru tanı ve tedavi protokolü düzenlendiğinde hiçbir olumsuz yan etkisi olmayan, Aksine ciddi özgüven tazeleyen, cinsel istek, haz ve konfor yönünden oldukça olumlu faydalar sağlayan ameliyatlardır.

*Puboplasti(pubis estetiği)

*Klitoral hudoplasti (klitoris estetiği)

*Labioplasti(vagen iç dudak estetiği)

*Vaginoplasti(Vagen daraltma operasyonu)

*Hymenoplasti(kızlık zarı onarımı)

*Epizyotomi skar revizyon amelıyatı

*Perinoplasti(perine bölgesinin revizyonu)

*Genital dolgular(Labia Majora dolgunlaştırması)

Genital ameliyatlar dışında neler yapmaktasınız?

*Vaginal lazer ile vagina revizyonu(daraltma/sıkılaştırma/yenileme ve ;gençlaştirme)

*Vaginal lazer ile idrar kaçırma tedavisi

*Vaginal lazer ile genital bölge renk açma.

*vaginal lazer ile siğil/kondilom tedavisi

*Cinsel haz arttırıcı işlemler (Dolgu CGF/PRP Q shot / G noktası Büyütme)

Genital  Estetik yapılması için zorunlu sebepler var mıdır?

Güzellik gibi genital bölgede de farklı Sosyo_kültürel standart bir algı olmadığından kadınları genital estetiğe motive eden sebepler de farklıdır; ’Estetik kaygılar ‘ dışında fonksiyonel sebepler de elbette vardır. Bunları şöyle sıralayabilirim.

*İdrar kaçırma/idrarda zorlanma

*Sık enfeksiyon geçirme(Kronik vaginit)

*Dar kıyafet ,Bikini, Mayo giymede rahatsızlık

*Bisiklete binmek. Ata binmek, spor yapmakta rahatsızlık

*vajinadan gaz çıkarma/ses gelmesi

*Cinsel ilişkide rahatsızlık, utanma, özgüven kaybı.

*orgazm problemleri./Partnere karşı rahatsızlık hissi..

*Eş / Partner tarafından genital estetiğe yönlendirilmek

*sadece kozmetik sebeplerden, görüntüden rahatsızlık duymak gibi sebepler sırlanabilir. Ayrıca gelişen teknoloji, sosyal medya, internet ile her türlü bilgiye ulaşabilme kolaylığı da Genital Estetiğe talebi arttırmıştır.

Genital Estetik sonrası ne zaman normal hayata dönülür?

 Vaginal Lazer yapılmışsa aynı gün, mini cerrahi uygulanmışsa 3-4 günde normal hayata dönülebilir.

İdrar Kaçırma Nedenleri nedir tedavi edilebilir mi?

İdrar kaçırma birçok sebepten oluşabilmektedir. Genelde doğumdan sonra karşılaşılmaktadır. Lazerle çözüme kavuşan idrar kaçırma özellikle stres, öksürme, hapşırma, gülerken yani bir performans yaparken oluşan sorunlarda fayda sağlar. Farklı bir hastalık durumu olan tuvalete yetişememe sorununda da lazer yöntemi ile idrar kaçırma tedavisinde gerçekten iyi sonuçlar alınmaktadır. Hastalarda başarı oranı çok yüksektir.  Ama her idrar kaçırma probleminin tedavisi lazer yöntemini kullanarak düzeltilememektedir. İlk olarak idrar kaçırmasının tipinin belirlenmesi lazımdır.  Bunun için hasta belirli muayenelere tabi tutulmaktadır. Bu testlerin sonucuna göre lazerden fayda görüp görülemeyeceğine uzman doktorlar tarafından karar verilir.  İdrar kaçırma, özellikle mesaneyi ve idrar kanalını besleyen bağ dokusunda oluşan zayıflamadan kaynaklanmaktadır. Bu kolojen özellikle yaşa bağlı olarak gittikçe azalmaktadır. Menopoz döneminden sonra daha hızlı azalmaların oluştuğu görülmektedir ve bu kolojeni artırmak için birtakım egzersizler yapılmalıdır. Ayrıca sinir ve stresten uzak durmakta çok önemlidir. İdrar geldiği zaman lavabo ihtiyacı hemen karşılanmaz ise enfeksiyon oluşmaktadır. ‘Vaginal Lazer ‘ veya cerrahi olarak rahatlıkla tedavi edilebilir. Bazen de kombine şekilde tedavi de uygulamaktayız.

Vaginal daraltma, sıkılaştırma yapılabilir mi?

Vaginal genişliğin derecesine göre ya teknoloji harikası ‘’vaginal lazer ile veya mini cerrahi olarak yapılabilir.

Genital gençleştirme mümkün müdür?

Vagende kuruluk, ilişkide ağrı ile kendini gösteren ‘’atrofik vaginit’’ ve dış genital bölge rahatsızlıkları gibi kök hücre tedavisi veya dolgularla gayet konforlu bir şekilde tedavi edilebilir. Genitalgençleştirme sağlanabilir.

Özellikle doğum sonrası oluşan bölgesel yağlanma ve selüloit tedavi edilebilir mi?

Teknoloji harikası, alanında çok iddialı ‘’ONDA’’ cihazımız ile sonuçlarımız oldukça yüz güldürücüdür.

Vagenden gaz çıkar gibi ses gelmesi düzeltilebilir bir problemidir?

Vaginal lazer optimal tedavidir. Çok genişlik varsa cerrahi de yapılabilir.

Vagen daraltma işlemi doğum esnasında yapılabilir m?

Daraltma tedavisinin optimal olabilmesi için; tam iyileşmenin olması, ödemlerin çözülmesi ve vagenin tam reorganize olması gerekir. Bu durum yaklaşır doğum sonrası 3 aya tekabül eder..

Doğum sonrası dikişlerin açılması ile oluşan kötü iyileşmiş skar dokusu tedavi edilebilir mi?

Perinoplaasti  operasyonu; perine onarını/restorasyonu ile vaginal açılma ve kötü iyileşmiş skar dokusu tamamen düzeltilebilir.

Vaginal aşırı daraltma sonrası oluşan; ağrı kuruluk, ilişkide zorlanma tedavi edilebilir mi?

Darlatmada aşırıya kaçılmış ve perine normalden daha fazla yükseltilmişse; girişte gerilmeye bağlı

ağrı, zorlanma, yanma olabilir. Bu durum basit bir lazer operasyonu ile düzeltilebilir

Genital Estetik fiyatları nedir?

Genital Estetik fiyatları; operasyon türüne, genişliğine ve kullanılan anestezi ve ekipmana göre değişir.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Genital estetik ve Kozmetik Cerrahi; sadece genital bölgenin görünümünü değil, başta özgüveni, psikolojiyi ve cinsel hayatı olumlu yönde şekillendirmektedir. Gelin hayatınıza renk katın, yaşlanmayı yavaşlatın, gençleşin, güzelleşin.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r