DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2163164-0,19%
Hatay
21°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YEREL MEDYA ÖDÜLLERİ

 

“Hatay Avlu Dergisi 2021-2022 Yılı Başarılı Gazetecileri Seçiyor”

Hatay Avlu Dergisi’nin 1. Yılına Özel Programlar kapsamında Hatay Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile Yerel Medya Ödülleri Yarışması’nda Seçici Kurul tarafından “HATAY” temalı haber-fotoğraf ve sayfa mizanpaj dallarında ödüller verilecektir.

AMAÇ

 

Madde 1: Ödülün amacı, demokrasi kültürünün güçlendirilmesi, halkın bilgilenme ve gerçekleri öğrenme hakkının kullanılmasının yaygınlaştırılması ve yerel gazeteciliğin güçlenmesini sağlamaktır.

Madde 2:Bu amacı gerçekleştirmek için, yerel basın kuruluşlarında çalışan gazetecilerin çalışmalarının değerlendirilmesi ve mesleğe yönelen gençlerin özendirilmesi öngörülür.

KAPSAMMadde 3:Yerel gazetecilik ödülü, yerel gazetelerde çalışan gazetecileri kapsar. Değerlendirmede, bu kuruluşlarda çalışanların yerel konular ve meslek kurallarının uygulanması için olanaklarını en iyi şekilde kullanmaları dikkate alınır.

Ödüller,

a) haber
b) fotoğraf
c) sayfa düzeni

 

dallarında 3’er gazeteciye verilir.

BAŞVURU

Adaylar doğrudan başvurabileceği gibi, yerel gazetelerin yazı işleri müdürleri; iletişim fakültelerinin bulunduğu yerlerde fakülteler adına öğretim üyeleri, yerel meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri aday gösterebilir. Her aday tek bir çalışma ile katılabilir veya önerilebilir. Aday gösterilen çalışmalar nedeniyle çalışma sayısı birden fazla olduğunda yarışmaya katılacak çalışmayla ilgili tercih hakkı çalışma sahibine bırakılır.

Adayların T.C. vatandaşı, geçimini sadece gazetecilikten sağlayan kişiler olması ve yazı dilinin Türkçe olması zorunludur.

Yarışmaya katılan kişinin adının çalışmada açıkça belirtilmiş olması ya da imzasız eserlerin yetkili yöneticilerce onaylanmış olması gerekmektedir.

Ders kitaplarında, master veya doktora çalışmalarında yayınlanmış veya başka bir yarışmada ödül almış çalışmalar kabul edilmeyecektir. Bu nedenle adaylar, eserlerinin başka meslek örgütleri tarafından ödüllendirilmemiş olduğunu da başvuru yazılarında belirtmelidirler. Aksi takdirde, başka meslek örgütleri veya diğer kuruluşlar tarafından ödüllendirilmiş olması halinde yerel gazetecilik ödülünün geri alınması hakkı saklıdır. Sahibi vefat etmiş çalışmalar aday gösterilemez. Başvuru süresince aday gösterilen çalışma sahibi vefat eder ve çalışması ödül kazanırsa, ödül vefat eden kişinin yasal varislerine verilir.

Çalışmaların 01.01.2021-10.09.2022 tarihleri arasında yayınlanmış olması gereklidir. Son Başvuru Tarihi 30 Eylül 2022’dir.


Çalışmalar, çalışma sahibinin nüfus cüzdanı örneği ve kısa bir özgeçmişi ile birlikte,

Hatay Avlu Dergisi (Yerel Gazetecilik Ödülleri-2022)
Atatürk Caddesi Cebrail Mahallesi Kızılay Vali Utku Acun İşhanı Kat.5 No:506 Antakya/HATAY adresine elden yada posta yolu ile gönderilmesi gerekmektedir.

Adreslerine 30.09.2022 tarihine kadar 1’i asıl 5 nüsha ulaştırılmalı veya elden teslim edilmelidir.Gönderilen çalışmalar geri verilmez.

İstenen belge veya bilgiler eksik olduğu takdirde katılımcı katılmamış sayılır.

ÖDÜLLER

Madde 5: 
Çalışması ödüle değer bulunan gazetecilere üç dalda da Birincilere 1500 TL İkincilere 1000 TL Üçüncü olanlara ise 750 TL ödenir.

Ödül Töreni tarihi başvuruların bitmesiyle duyurulacaktır.