DOLAR 32,1999 -0.02%
EURO 35,0264 0.03%
ALTIN 2.503,000,11
BITCOIN %
Hatay
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TÜRK EĞİTİM-SEN HATAY ŞUBE BAŞKANI ÖMER SOLĞUN OLDU

TÜRK EĞİTİM-SEN HATAY ŞUBE BAŞKANI ÖMER SOLĞUN OLDU

ABONE OL
13 Kasım 2021 13:23
TÜRK EĞİTİM-SEN HATAY ŞUBE BAŞKANI ÖMER SOLĞUN OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu Şubesi Olağan Genel Kurulu Antakya Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi.

Olağan Genel Kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı2nın okunmasıyla başladı. Ardından divan teşşekülünün belirlenmesiyle devam etti. Divana Hayrettin Şahin, Teyfik Gülen Ahmet Yüksel seçildi.

Olağan Genel Kurul toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl İkinci Başkanı Niyazi Öztürk, Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Alihan Döner, Milliyetçi Hareket Partisi Antakya İlçe Başkanı Mehmet Kanlı ile Türk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu Şubesi üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Olağan Genel Kurul faaliyet raporunun okunmasıyla devam etti.

İLKEMİZ ÖNCE ÜLKEMİZ OLAN TÜRKİYE SEVDALILARIYIZ

Türk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Ömer Solğun yaptığı açıklamasında; “Türk eğitim tarihi geçmişi olan tarihi tecrübe ve birikimi olan bir milli sivil toplum örgütüdür. Varlık sebeplerimiz biliyoruz. Bunlar genelde bu ülke ve milletin ilelebet sağlam bir zeminde hayatiyaneti devam ettirmesi özelde çalışma hayatında yaşadığımız zorluklara kendimiz olarak sağlam bir duruş göstererek kamu çalışanlarının daha şahsiyetli yaşamasının mücadelesini yapmaktır. İlkemiz önce ülkemiz olan Türkiye sevdalılarıyız.

Ülkemiz hem iç hem dış gündeminin çok yoğun olduğu bir dönemden geçmektedir. Ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmeleri nedeniyle grup bir şekilde eğitim öğretim yılında başlamış bulunmaktayız. Toplu sözleşme taleplerimiz olan 2022 yılı için %21, 2023 yılı için yüzde 17 zam, bayram ikramiyesi, vergi oranları için yüzde 15’i sabitlenmesi için net 600 TL seyyanen zam, 2022 yılı için %3 refah payı verilmediği için, yılan hikâyesine dönen 3600 ek gösterge konusunda net ifadeler yer almadığı için toplu sözleşme masasından kalktık.

Yöneten ve diğer kesimler için herhangi bir iyileştirme yapılırken israf dendiğinde biz büyük bir ülkeyiz

bunlar ekonomimizi etkilemez diyenler söz konusu kamu çalışanı ve eğitim çalışanı olunca tasarruf ve bütçe dengeleri ile söze başlayarak kuruş kuruş zam vermeyi maharet zannediyorlar. Bunu da sendika olduğu olduğunu öne süren yandaş yapılara Bu çocuklara imza attırarak yapıyorlar biz kamu çalışanları olarak bu bunu kendimize layık görmüyor ve refah payından bizleri de yararlandırılması talep ediyoruz.

11 Kasım 2017 tarihinde görev görevi devraldığımız 4 yıllık süre zarfında özverili çalışmalarından dolayı yönetim kuruluna ilçe başkanları mı okul temsilcileri mi ve desteklerini bizden esirgemeyen siz değerli üyelerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.  4 yılda 2292 yeni kayıt yaparak 1500 üye artışı yaptık. Önümüzdeki dönemde hedefimiz Hatay genelini genelinde yetkili sendika olmaktır.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından tek listeyle seçime gidilen Olağan Genel Kurluda Ömer Solğun, Türk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu Şubesi başkanı oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r